Holandské travní osivo ovládlo EURO 2012

Volba holandské kvality

Při výběru travních osiv použitých na stadionech v Polsku a na Ukrajině pro EURO 2012 udržuje UEFA vysoký standard. Hrací plocha bude hostit nejkrásnější evropský fotbal a musí zářit na televizních obrazovkách milionů diváků na celém světě. Pro dosažení tohoto cíle a pro splnění všech požadovaných kvalitativních norem se UEFA rozhodla použít holandských travních směsí Barenbrug a to jak pro nově zakládané plochy, tak i dosetí stávajících.

 

Zahajovací zápas na holandském trávníku

Další výraznou holandskou stopou v dění EURA 2012 je kromě osiv použitých k regeneraci hracích ploch travní drn vypěstovaný v Holandsku pro zahajovací zápas mezi Polskem a Řeckem, který byl současně ze 100% založen travním osivem Barenbrug. Proto bude možné sledovat holandskou stopu již od úvodního výkopu EURA 2012 stejně jako později v jednom ze semifinálových zápasů.

 

Pevné hodnoty

Díky průběžným inovacím a vývoji získala firma Barenbrug v mezinárodním světě fotbalu vrcholné postavení dodavatele vysoce kvalitních travních osiv. Tato zvláštní pozice si žádá znalost rozdílných klimatických podmínek po celém světě a flexibilitu ve využití travních směsí. Zásluhou těchto znalostí byly travní směsi Barenbrug přítomny téměř na všech sportovních událostech v posledních dvou stoletích. Inovace vyvinuté společností Barenbrug si našly svou cestu z evropských a světových pohárů i do rodinných zahrad po celém světě.

 

Řešení šité na míru

Travní směsi Barenbrug jsou používány v Polsku a na Ukrajině. Nejznámější směs SOS, zachránce trávníku během MS 2010 v jižní Africe, bude také použita během EURA 2012. Na jiných místech se používá travní směs Speedy Green a letos prvním rokem byla použita technologie RPR na mezinárodním šampionátu poté, co pomohla hráčům týmu Manchesteru City dosáhnout vítězství v anglické Premier League. Tato inovativní travní směs již velmi zaujala manažery hřišť po celém světě a je užívána mnoha profesionálními fotbalovými týmy. Můžeme tedy říct, že bez ohledu na výsledek šampionátu, je Nizozemí dobře zastoupeno po celou dobu trvání EURA 2012.