SOS - vysvobození pro vytížená sportoviště

Některá sportoviště jsou využívána ve dne v noci, po celou sezónu. Nezáleží na tom, zda si to na nich rozdává reprezentace či junioři a nadšenci okresního formátu. Není divu, že než přijde konec sezóny, travní porost utrpí značnou škodu – často je úplně vyšlapaný. Tato situace pak nepříjemně zasahuje do našich plánů, zničený trávník zamezuje užívání hřiště tak, jak bychom si představovali.

 

Naše firma věnuje veliké úsilí šlechtění a výrobě nových směsí. Tato práce je velmi náročná, dlouhodobá a někdy i nevděčná. O to větší radost máme, pokud se opravdu podaří něco mimořádného, nový objev, nečekaný velký pokrok. A to se dá bez nadsázky říct o nové travní směsi SOS, která vykazuje významně lepší vlastnosti v zatravňování sportovišť během celého roku.

 

Jak je to možné? Směs SOS vykazuje extrémně rychlou klíčivost, ta zabírá pouze polovinu času, kterého bylo k dosévání zapotřebí dříve. Navíc nepotřebuje pro klíčení zdaleka tak vysoké teploty, dosévat je možno kdykoli během sezóny, a dokonce i v zimních měsících (od teploty půdy 4 °C). Vykazuje tak mnohem lepší vlastnosti než třeba standardní jílek vytrvalý a stává se neocenitelným pomocníkem všech, kteří potřebují udržet svá sportoviště v dobrém stavu co nejdéle. Doba obnovení trávníku, následující po dosevu na konci sezóny, se zkracuje o 15 dnů. Pokud doséváme během zimních měsíců, zkracuje se tato doba dokonce o polovinu, a to i za nízké teploty půdy.

Pokud tedy usilujete o hustý travní porost v průběhu celého roku, neváhejte a zkuste to se směsí SOS