Tajný klíč pro nejlepší hřiště vítěze holandské Eredivisie PSV Eindhoven

Základem pro nejlepší fotbalové výsledky začíná na samotném hřišti. Dokonalé přípravy v tréninkovém centru na De Herdgang a fantastické hřiště na Philips stadionu jsou základ pro vítězství PSV v Eredivisie. To je také důvod proč si hlavní groundsmann  Ed Hubers a jeho kolegové zaslouženě odnášejí dort pro nejlepší hřiště Eredivisie.

 

Přemýšlet, mít odvahu, pracovat

" Přemýšlet, mít odvahu, pracovat" popisuje Ed recept na úspěch ve své práci. Tímto způsobem se podařilo po úspěšné předchozí sezóně nabídnout ještě vyšší kvalitu hřišť. Dalším tajemstvím na kvalitu hřišť je podle Eda a jeho kolegů nadšení. Kombinace vášně a užívání nových technologií jako je RPR je doslova zlatá kombinace.

 

 

Vášeň pro trávu

Ed dále dodává: "Na své práci miluji její rozmanitost, kdy každý den je jiný a vyžaduje jinou práci. Někdy to může být frustrující, ale když se dostaví takový úspěch, jsme velice pyšní. Někdo si může myslet, že tráva roste sama, tak proč o ní pečovat, právě naopak, je nutná každodenní údržba a použití správných metod. Na to potřebujete hodně nadšení a vytrvalosti.

 

Tréninkové centrum základem úspěchu

Tréninkové centrum na Herdgang je přístupné šest dní v týdnu a 45 týdnů za sezónu. To vyžaduje trávu hodně odolnou vůči zátěži , volbou je z tohoto důvodu RPR. Chcete-li hrát o titul, tréninková hřiště musí  být na nejvyšší úrovni,  proto je nutné vybrat vhodnou trávu. "Právě jsme zjistili, že rostliny RPR jsou neuvěřitelně silné. Máme minimální  škody, a pokud přesto dojde k vážnějšímu poškození, tráva rychle regeneruje. V rohu centra na Herdgang je malé hřiště s umělým povrchem, ale hráči na něm nechtějí příliš trénovat, raději volí  holandskýpřírodní trávník ", říká manažer Ed Hubers.

 

Výměna trávníku na Phillips Areně

Každoročně dochází k výměně trávníku na Philiips stadionu, protože je úplně zničený koncerty. "I letos v létě bude koncert a my budeme muset trávník opět vyměnit. Máme na to  čtyři týdny, aby se trávník dostal do top stavu. S RPR to je všechno jednodušší, sice to stálo trochu hledání než jsme našli správnou  míru hnojení a zavlažování, v porovnání  RPR a tradičních travních směsí. Nyní jsme našli ale správný balanc. Jsem si jistý, že díky správnému hnojení dojde i ke znatelnému snížení úrazů hráčů.“